سفر به هفتاد قله   

جمعه 1/3/88 از طرف موسسه زیست محیطی سبز اندیشان که عضوش بودم دعوت شدم به یک گلگشت آموزشی تفریحی به منطقه حفاظت شده هفتاد قله .

ساعت 30/6 همه ی اعضایی که ثبت نام کرده بودن ( حدود 100 نفری میشدیم ) توی خیابون محسنی ، گذر سوم بازار جمع شدند . آقای همسر هم زحمت کشیده و منو به محل مورد نظر رسوند . همگی سوار اتوبوسها و مینی بوسی که حاضر بودن شدیم و حرکت کردیم .

وقتی به منطقه رسیدیم باید بقیه راه رو تا دره ی چکاب که حدود 7 کیلومتر بود رو باید پیاده طی طریق میکردیم .

کوله هامون رو انداختیم روی دوشمون و حرکت کردیم . گرمای بیابون طاقت فرسا بود و کوله ها سنگین . عده ای از دوستان نمیتونستن این مسیر رو پیاده بیان . این بود که با زحمت های آقای داعی (اشتباه نکنید علی دایی نه ) به مینی بوسی که اومده بود اجازه ورود دادن و این مینی بوس برای بسیاری از دوستان نقش شرپا و الاغ و قاطر رو بازی کرد .

اینم عکس شرپا و الاغ و قاطر امروزی . !!!

 

 

شرپای امروزی و مدرنیسم

 

عده ای هم پیاده حرکت کردیم تا ساعت 30/10 بود که به دره چکاب رسیدیم و اطراق کردیم . و زیر اندازهامون رو انداختیم و بساط صبحونه رو علم کردیم . بعد از صبحانه سخنرانی استاد داوودی رو داشتیم و سوال های اعضا و جواب هاشون و نظرهایی که داده میشد در رابطه با اهداف موسسه که همون حفاظت از محیط ریسته .و بعد نوبت به مهندس جلالوندی رسید بحث و گفتمان در مورد چگونگی حفظ محیط زیست و ارایه راهکارها .

 

 

محل اطراق گروه

ساعت 30/1 نوبت به کوهنوردی و پایین رفتن از صخره ( البته به دلخواه ) منم که عاشق کوه ، حدودا با 20 نفر همراه شدیم به راهنمایی کوهنورد قدیمی و با سابقه استان ، آقای رهنورد و بماند که چه طبیعت بکری رو دیدیم و چه زیبایی هایی و کوههایی پر از گیاهان دارویی و ریواس و .... . هوا خیلی گرم بود و بالا رفتن مشکل و کوله ها کار رو سخت تر کرده بود البته برای تازه کارها . ساعت 30/2 برگشتیم پایین و ناهار رو خوردیم و بساط چای و بازی و مسابقه عکاسی و باز هم سخنرانی و در پایان آش خوردن دسته جمعی .

 

 

 

اینم یه عکس تقریبا دسته جمعی

 

ساعت  6عصر دوباره حرکت کردیم و2 کیلومتری پیاده روی و بعد  سوار اتوبوس ها شدیم و به سمت روستای امر آباد و از اونجا به سمت اراک . ساعت 9 شب رسیدم خونه  با کوله باری از خاطرات به یاد موندنی و ذهنی پر از زیبایی های طبیعت که انسان رو به خالقش نزدیکتر میکنه .

 

 

زیبایی های طبیعت

 

گل زیبای گیاه کنگر - هفتاد قله

 

طبیعت زیبای هفتاد قله

اینم یه عکس از حکاکی بر روی سنگ مربوط به دوره قاجاریه

 

حکاکی بر روی سنگ - دوره قاجاریه

 

در پناه یزدان پاک .... شاد زیوید و تندرست .

 

 

مارال